Adrián Klema

Narodil sa a žije v Košiciach. Pracuje ako profesionálny vojak v Prešove. Popri rodine a práci je jeho záľubou fotografovanie, ktoré ho sprevádza od jeho detstva. Intenzívne sa fotografovaniu venuje od roku 2016.

Zachytenie správneho okamžiku a vystihnutie osobnosti človeka je pre neho najväčšou výzvou pri fotografovaní. Úspech je zmesou tvrdej práce a veľkých snov.

Členom združenia K91 je od roku 2017 kde sa mu venovali a svoje fotografické skúsenosti odovzdali JUDr. Milan Filičko a Štefan Lipták.

Členom Zväzu slovenských fotografov je od roku  2017, kde sa každoročne zúčastňuje súťaží a výstav.

Od  roku  2018  sa  zapája   do  fotografickej  armádnej súťaže  „Fotoatak“,  vďaka ktorej v roku 2018 získal  3. miesto a čestné uznanie. V roku 2019 čestné uznanie a  v roku 2021 už 1. miesto.

V roku 2019 úspešne ukončil štúdium na Súkromnej škole umeleckého priemyslu filmovej v Košiciach, odbor Fotografický dizajn. Medzi jeho učiteľkami boli také osobnosti dokumentárnej fotografie ako napr. Lena Jakubčáková.

V roku 2021 absolvoval kurz dokumentárnej fotografie s fotografom Matúšom Zajacom.

Venuje sa prevažne portrétnej, reportážnej a dokumentárnej fotografii pod vedením fotografa Matúša Zajaca.

Medzi jeho dlhodobé dokumenty patria projekty: „Peter Petras – Rainerova chata“, „Peter Gombita – Oáza pokoja“,  „Punk rock“,  „Príbeh letiska“, „Rezbár Zoltán Mirek“. Jeho fotografie boli vystavované na Slovensku a v zahraničí.

V máji 2023 absolvoval v Uherskom Hradišti kurz “ Fotenie aktov v ateliéri“…